Koszyk

Suma Bac D10 SmartDose

7517204
186,75 zł
Netto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Środek myjąco - dezynfekujący przeznaczony do mycia i dezynfekcji powierzchni i urządzeń w przemyśle spożywczym i gastronomi. Produkty linii SmartDose znajdują się w specjalnych butelkach o pojemności 1,4 litra, z zamocowaną na stałe głowicą dozującą w opcjach: butelka lub wiaderko.

Opakowanie 1,4 L

Ilość

Opis

Suma Bac D10 (SmartDose) jest skoncentrowanym preparatem myjąco-dezynfekcyjnym, przeznaczonym do mycia i dezynfekcji powierzchni i urządzeń w przemyśle spożywczym i gastronomii, w miejscach przygotowywania i spożywania posiłków.

Jest produktem polecanym do mycia i dezynfekcji: sprzętów i innych powierzchni, mających jak i nie mających bezpośredniego kontaktu z żywnością. Posiada właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze (grzyby drożdżopodobne).

Suma Bac D10 (SmartDose) to fioletowy płyn, zawierający związki neutralizujące twardość wody, a także niejonowe i kationowe związki powierzchniowo czynne. Kationowe związki powierzchniowo czynne zapewniają właściwości dezynfekcyjne preparatu, a w połączeniu z pozostałymi składnikami, także doskonałe właściwości myjące.

Produkty linii SmartDose znajdują się w specjalnych butelkach o pojemności 1,4 litra, z zamocowaną na stałe głowicą dozującą. Głowice te zapewniają dozowanie tej samej, niezmienionej ilości produktu za każdym razem, w zależności od wybranej opcji dozowania: butelka lub wiaderko.

Cechy

 • Jeden produkt do mycia i dezynfekcji;
 • Szerokie spektrum skuteczności bójczej;
 • Skuteczne usuwanie zabrudzeń tłuszczowych i zaschniętych resztek żywności;
 • Efektywne działanie niezależnie od twardości stosowanej wody;
 • Szybkie i w pełni kontrolowane przygotowanie odpowiedniego roztworu produktu, dzięki systemowi SmartDose;
 • Część dwu-komponentowego systemu SmartDose, do utrzymania czystości i higieny wszystkich obszarów pomieszczeń kuchennych;
 • Niewielkie, poręczne opakowanie z wygodnym uchwytem.

Właściwości

 • pH (koncentrat, w 20ºC): ok. 10,7
 • preparat Suma Bac D10 uzyskał pozytywne wyniki badań, zgodnie z normą EN 1276:2000 (działanie bakteriobójcze), stosowany w stężeniu 0,7%, w warunkach czystych, w czasie 1 minuty, temperaturze 20°C, w wodzie twardej;
 • preparat Suma Bac D10 uzyskał pozytywne wyniki badań, zgodnie z normą EN 1276:2000 (działanie bakteriobójcze), stosowany w stężeniu 1%, w warunkach brudu, w czasie 5 minut, temperaturze 20°C, w wodzie twardej;
 • preparat Suma Bac D10 uzyskał pozytywne wyniki badań, zgodnie z normą EN 1650:2002 (działanie grzybobójcze - przeciw grzybom drożdżopodobnym), stosowany w stężeniu 0,3%, w warunkach czystych, w czasie 1 minuta, temperaturze 20°C, w wodzie twardej;
 • preparat Suma Bac D10 uzyskał pozytywne wyniki badań, zgodnie z normą EN 1650:2002 stosowany w stężeniu 0,3% (działanie grzybobójcze - przeciw grzybom drożdżopodobnym) oraz w stężeniu 2,5% (działanie grzybobójcze - przeciw pleśniom), w warunkach brudu, w czasie 15 minut, temperaturze 20°C, w wodzie twardej;
 • preparat Suma Bac D10 uzyskał pozytywne wyniki badań, zgodnie z normą EN 1650:2002 (działanie grzybobójcze - przeciw grzybom drożdżopodobnym), stosowany w stężeniu 0,5%, w warunkach brudu, w czasie 5 minut, temperaturze 20°C, w wodzie twardej;
 • preparat Suma Bac D10 uzyskał pozytywne wyniki badań, zgodnie z normą EN 13697:2002 (działanie bakteriobójcze), stosowany w stężeniu 1%, w warunkach brudu, w czasie 5 minut, temperaturze 20°C, w wodzie twardej;

Sposób użycia

 • Metoda natryskowa (butelka ze spryskiwaczem)

1. Butelkę ze spryskiwaczem (750 ml) uzupełnić wodą.

2. Ustawić żółte pokrętło regulacyjne w pozycji butelka , wyciągnąć je do góry . Końcówkę dozującą umieścić w napełnianej butelce i wcisnąć głowicę, aby zadozować produkt do butelki. Przed użyciem, delikatnie wymieszać zawartość butelki. Otrzymany roztwór produktu to: 1,3%.

3. Z powierzchni usunąć luźne zabrudzenia, a następnie przygotowany roztwór natrysnąć na powierzchnie.

4. Przy pomocy ścierki lub gąbki przetrzeć myte powierzchnie.

5. Powierzchnie spłukać czystą wodą.

6. Nanieść ponownie roztwór na uprzednio umyte powierzchnie.

7. Roztwór pozostawić do zadziałania na powierzchni na przynajmniej 1 minutę.

8. Umyte i zdezynfekowane powierzchnie dokładnie spłukać czystą wodą i pozostawić do wyschnięcia.

 • Wiaderko

1. Do wiaderka nalać niewielką ilość wody.

2. Ustawić żółte pokrętło regulacyjne w pozycji wiaderko , wyciągnąć je do góry. Końcówkę dozującą umieścić w napełnianym wiaderku i wcisnąć głowicę, aby zadozować produkt. Następnie uzupełnić wiaderko wodą do poziomu: 7 litrów. Otrzymany roztwór produktu to: 1%.

3. Z powierzchni usunąć luźne zabrudzenia. Przygotowany roztwór nanieść na powierzchnie z użyciem mopa, ścierki lub szczotki, zanurzonych wcześniej w roztworze produktu.

4. Następnie przetrzeć powierzchnie.

5. Umyte powierzchnie spłukać czystą wodą.

6. Nanieść ponownie roztwór na uprzednio umyte powierzchnie.

7. Roztwór pozostawić do zadziałania na powierzchni na przynajmniej 1 minutę. 8. Umyte i zdezynfekowane powierzchnie dokładnie spłukać czystą wodą i pozostawić do wyschnięcia.

 

Opakowanie

Dozowanie

Ilość roztworu robocze- go (litry / opakowanie)

Liczba napełnień

 

karton:

2 butelki

x 1,4 L

Rodzaj

Stężenie w %

Butelka

Karton

Butelka 1,4L

Karton

butelka

1,3

105 L

210 L

140

280

wiaderko

1,0

140 L

280 L

20

40

Stosowanie Systemu Smart Dose w 4 krokach:

 Krok 1

Film instruktażowy

System Smart Dose

7517204

Opis

Nazwa
Suma Bac D10 SmartDose
Indeks
7517204
Opakowanie:
Opakowanie 1,4 L

Zobacz także

Suma D4 Tab 300 szt.

147,75 zł

Suma D4 Tab  jest skoncentrowanym preparatem dezynfekcyjnym na bazie stabilizowanego, aktywnego chloru do wszelkich zmywalnych powierzchni i przedmiotów niezanieczyszczonych jak i zanieczyszczonych substancjami organicznymi. Preparat ma postać tabletki.

Opakowanie 300 szt. 

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Kiehl Disoman 5L.

143,63 zł

Wysokowydajny, o neutralnym pH, super koncentrat do ręcznego mycia naczyń do ręcznego mycia naczyń oraz do mycia akcesoriów kuchennych.

Kanister 5L

DI Actival 5L

187,95 zł

DI Actival to bezzapachowy, nie pieniący się preparat do mycia podłóg w restauracjach, kuchniach i zakładach przetwórstwa spożywczego. Szybko i skutecznie usuwa zanieczyszczenia z mytych powierzchni, wykazując szczególnie silne właściwości emulgujące w stosunku do zanieczyszczeń o charakterze tłuszczowym.

Kanister 5L

Zestaw Cif Pro Formula- 6szt.

146,96 zł

Zestaw 6 produktów do czyszczenia i dezynfekcji - środek do czyszczenia szkła i powierzchni, środek odtłuszczający do kuchni, środek myjąco - dezynfekujący, środek do czyszczenia stali nierdzewnej, środek dezynfekujący do czyszczenia łazienek, środek dezynfekujący na bazie alkoholu.

Kiehl Disoman 1L.

32,53 zł

Wysokowydajny, o neutralnym pH, super koncentrat do ręcznego mycia naczyń do ręcznego mycia naczyń oraz do mycia akcesoriów kuchennych.

Butelka 1L

Suma Drain GTS PLUS 20L

2 079,00 zł

Suma Drain GTS Plus

 jest bioaktywnym preparatem rozkładającym tłuszcze w systemach kanalizacyjnych i odstojnikach tłuszczu, przez co zapobiega ich nagromadzaniu się i powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.

Opakowanie 20 L

Cif Pro Formula Degreaser Concentrate 5L -...

70,85 zł

Preparat  do odtłuszczania silnie zatłuszczonych powierzchni np.: kuchnie, okapy, filtry, garnki, podłogi, ściany, drzwi i kanalizacja. Można nim szybko i skutecznie odtłuścić  klamki w gabinetach kosmetycznych np. olejkach po masażu. Pozostawia przyjemny zapach i jest bezpieczny dla aluminium. Produkt linii Business Solutions firmy Diversey.

Kanister 5L

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny