Blancus Bateryjny Automat Myjący.

System 4 kolorów w sprzątaniu

Kolorowe sprzątanie

Każda powierzchnia, którą sprzątamy wymaga innej ściereczki i innego środka myjącego, czy też dezynfekującego. Dzięki temu zapobiegamy uszkodzeniu powierzchni, uzyskujemy pożądane rezultaty oraz dbamy o higienę. Odpowiedni dobór koloru ściereczek oraz ich wymiana po zakończeniu sprzątania w poszczególnych pomieszczeniach skutecznie obniża ryzyko przenoszenia bakterii i niebezpiecznych związków chorobotwórczych Unikamy zatem tzw. zanieczyszczenia krzyżowego. 

Najważniejszą zasadą, która pozwoli nam nie przenosić zanieczyszczeń z jednego miejsca na drugie jest używanie SYSTEMU 4 KOLORÓW ŚCIERECZEK.

Jedna ściereczka bowiem nie może służyć do czyszczenia wszystkiego. Czyszcząc toalety, nie możemy użyć jej później do przetarcia przeszkleń, czy też mebli lub biurek. Dlatego właśnie używamy systemu kolorów.

Kolory ścierek wyznaczają strefę pomieszczenia, do której są przydzielone. 

1) Używając CZERWONEJ ŚCIERECZKI i środka myjąco-dezynfekującego o tym samym kolorze posprzątamy obszar sanitarny

2) Używając ZIELONEJ ŚCIERECZKI i środka o podobnym kolorze posprzątamy biurka, parapety, szafy, stoliki, drzwi itp. 

3) Używając NIEBIESKIEJ ŚCIERECZKI i środka o tym samym kolorze umyjemy powierzchnie szklane: lustra, okna, witryny itp. 

4) Używając ŻÓŁTEJ ŚCIERECZKI i odpowiedniego środka czystości posprzątamy obszar kuchenny i gastronomiczny.

Pamiętajmy zatem: jednej ściereczki nie należy wykorzystywać w dwóch różnych miejscach. Stosujmy SYSTEM 4 KOLORÓW ŚCIERECZEK i cieszmy się czystym dzięki nam otoczeniu. 

Kolorowe sprzątanie

System 4 kolorów w sprzątaniu
Product added to compare.